Spotkanie z Archimedesem, Newtonem i Ciotką Grawitacją z okazji Dnia Dziecka

28 maja 2019

Po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka miasto Kielce wspólnie z partnerami projektu „Kielce-Raj dla dzieci” przygotowało mnóstwo wspaniałych atrakcji. 1 czerwca wyjątkowo i radośnie świętowany będzie w Amfiteatrze Kadzielnia, który w tym dniu zamieni się w istne laboratorium zabawy. Mini disco, konkursy z nagrodami, strefa kreatywnych warsztatów i inne niespodzianki zachęcać będą do wspólnej zabawy całe rodziny.

„Archimedes” to nowatorski i edukacyjny spektakl muzyczny dla dzieci, wyreżyserowany przez autora wielu musicali i spektakli komediowych Krzysztofa Jaślara. W roli głównej profesora Rozumnego, który w sposób jasny i wesoły przekazywał będzie wiedzę na temat największych wynalazków ludzkości, które miały wpływ na rozwój nauki i cywilizacji, wystąpi znakomity Krzysztof Tyniec. Podczas spektaklu, w pełnych humoru tekstach piosenek zaczerpniemy wiedzy o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce oraz o wynalazku parowozu pewnego Szkota. Naukowe treści zawarte w piosenkach poniesie pełna ekspresji muzyka w musicalowych aranżacjach. Temperaturę widowiska podniosą ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno-tanecznej w znakomitej i efektownej oprawie oświetleniowej.

Uzupełnieniem musicalu będą liczne atrakcje i niespodzianki. Od godz. 🕕1️⃣8️⃣.0️⃣0️⃣ otworzone zostaną: rozbudowana strefa zabawy oraz strefa bufetowa, zlokalizowane na koronie amfiteatru

🔖 Bilety na wydarzenie dostępne są stacjonarnie w: Polskim Biurze Podróży, Kieleckim Centrum Kultury, sklepie muzycznym Riff oraz online w bileterach: www.bilety24.pl oraz www.kupbilecik.pl.

Regulamin_Konkursu_Archimedes na portalu Facebook Centrum Geoedukacji.

Regulamin-Konkursu_Archimedes3 na portalu Facebook Amfiteatr Kadzielnia.

x