Świętokrzyska Biesiada

12 kwietnia 2018

Agencja POP-ART zaprasza na Świętokrzyską Biesiadę! Wystąpią: KIELECKI TEATR TAŃCA oraz ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ,,ŚLĄSK” w programie galowym-W EUROPIE ZE ŚLĄSKIEM. 23.06.2018r., godz.20.30 Amfiteatr Kadzielnia

Zespół  Pieśni i Tańca im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury prowadząca szeroką działalność artystyczną, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polska twórczość  ludową i narodową. Bogaty repertuar koncertowy obejmuje niepowtarzalne widowiska. W br. mija 65 lat działalności.

Program ,,W Europie ze ,,Śląskiem” – będący prezentacją utworów wokalnych i tanecznych, charakterystycznych dla kręgu państw i narodów Unii Europejskiej, z najpopularniejszymi kompozycjami   z repertuaru Zespołu „Śląsk”. Barwna opowieść o polskiej kulturze ludowej i narodowej oraz o wielkiej różnorodności kultur innych narodów, prezentowana przez artystów w stylizowanych strojach regionów z Polski i Europy. W programie znajdują się m.in.: „Athina”, „Berliner Luft”, „Greensleeves”, „Tańcuj, tańcuj”, „’O sole mio”, „La Montanara”, „Tańce węgierskie”, „Tańce słowackie”, „Zorba”.

KIELECKI TEATR TAŃCA   w programie :

ZOBACZ JAZZ.HYMN OF LIFE&GOLDEN AGES

choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

W PIERWSZEJ CZĘŚCI zobaczymy taneczną alegorię współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock wyrażamy- odmienność kulturową i rasowa, przekraczanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje.

DRUGA CZĘŚĆ przeniesie widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje  znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem.

To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Bilety w cenach 40, 50, 60, 70, 80, 90 i 100 zł do nabycia w kasach:WDK, ORBIS (041/368-05-62), OMNII, Agencji POP-ART tel. 41/34-07-291, 604-496-001, 607-217-617

 

 

x